Úspora energie s garážovými bránami

Stavebné práce na rodinnom dome sú pomaly na svojom konci, no vo vzduchu ešte ostalo visieť plno nevyriešených otázok. Akej farby bude dom, pre aké plotenie sa rozhodnete a akú garážovú bránu si zvolíte? Určite by ste si priali, aby stavba ako celok vyzerala bezchybne a aby ste dokázali čo najviac ušetriť na energiách. Poradíme vám, ktorá garáž ulahodí vašim potrebám.

Brána na veľkú aj malú garáž

Úspora energie s garážovými bránami Novinky

O čomkoľvek sa pri stavbe či rekonštrukcii rodinného domu rozhodujete, vždy sa snažte, aby ste to o pár rokov nemuseli ľutovať. Ani ulakomiť sa na najlacnejšie výrobky nie je vhodné, nikdy totiž neviete, aké materiály boli pri ich zhotovovaní použité. Ak ste svoj dom zateplili a obdarili ho kvalitnými oknami a strechou, ešte vám ostáva zvoliť si takú garážovú bránu, s ktorou vám únik tepla nehrozí a navyše bude všetkou za ňou bezpečne uschované. Otázky bezpečnosti však súvisia aj s používaním brány, otvárate ju predsa denne a možno aj niekoľkokrát. Výrobcovia dnes robia maximum pre to, aby boli dodržané všetky normy a pri jej používaní nedochádzalo k úrazom. Tešiť sa tak môžete na jednoduchú manipuláciu a rýchly a tichý chod garážovej brány. Určite si teraz slastne povzdychol každý, kto má skúsenosti s bežnou bránou s veľkými ťažkými kovovými dverami, ktoré často hrmotali a nedali sa len tak ľahko zavrieť. Pri tomto zápase ste si neraz aj ušpinili ruky alebo oblečenie práve vtedy, keď ste sa niekam najviac ponáhľali. S modernými garážovými bránami sa tieto nepríjemné situácie nezopakujú a navyše sa môžete pochváliť aj ich jedinečným dizajnom. Ten si, samozrejme, navrhnete vy sami. Nielenže si viete zvoliť typ garážovej brány a jej ovládanie, ale si aj vybrať farbu z viac ako 2 500 odtieňov a desiatok imitácií dreva, a tak vás už žiadny zo susedov a známych neobviní, že ho opakujete.

Varianty garážových brán

Úspora energie s garážovými bránami Novinky

Garážová brána Lomax

Pre každý typ rodinného domu si viete nájsť vhodný druh garážovej brány. Zaváži tiež, aké ovládanie a dizajn vám vyhovujú najviac. Sekčné garážové brány pozostávajú z panelov a vodiace koľajnice im umožňujú vyjsť až pod strop. Môžete si ich prispôsobiť nielen svojim potrebám, ale i vkusu. Či už sa rozhodnete pre manuálne ovládanie, alebo pre elektropohon, máte istotu, že vďaka bohatým možnostiam povrchovej úpravy brány budete vlastniť kvalitne spracovaný originál. Zvislo postavené panely posuvných garážových brán zachádzajú do boku stavby, takže v tomto prípade je rozhodujúce, koľko miesta poskytuje vaša stavba na vysunutie brány. Kvalita ich spracovania takisto sľubuje dlhú životnosť. Posuvné brány sa ovládajú ručne, a tak ponúkajú možnosť čiastočného otvorenia, čo využijete v prípade, že v nej chcete len vyvetrať alebo si tam z času na čas zájdete po nejakú drobnosť. Pohybujú sa ticho a plynulo a vďaka širokým farebným škálam a skleneným či nerezovým prvkom ich viete dokonale prispôsobiť štýlu vášho domu. Rolovacie garážové brány sú fantastickým riešením, pokiaľ na svojej stavbe nemáte možnosť robiť dodatočné úpravy pri montáži brány. Predstavte si ich ako klasickú exteriérovú roletu, ktorá sa po vytiahnutí zroluje do bubna. Ten je v garáži možné prakticky využiť ako policu. Ovládajú sa prostredníctvom pružiny alebo elektropohonu a vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti z nich robia plnohodnotného konkurenta ostatných typov brán. Aj v tomto prípade si farebné prevedenie lamiel volíte sami, takže výsledný dojem zo stavby môže byť jedinečný.

Paste your AdWords Remarketing code here